İçerik Üretimi

İçeriklerde süreklilik arz etmek ve özgün olmak tüm arama motorlarının en önemli kriterleri arasındadır. İçerik üretimi rastgele ve baştan savma yapılırsa bu durum arama motorlarında beklenen sonucu vermez ve arama motorları tarafından cazalandırılabilirsiniz. Arama motorlarının algoritmalarına göre düzenli ve özgün içerikler üretmek Google ve diğer arama motorları tarafından web sitenizi ödüllendirir.

Dijital pazarlama stratejinize en uygun içerikleri üretmek, rakiplerinizden daha ön planda olmanızı sağlar. Arama motorlarının amacı; arama yapan kullanıcılara en doğru ve kullanıcı isteğine en yakın sonuçları göstermektir. Bu amaca uygun içerikler üretmek de SEO’ nun en temel kuralıdır.

Kategori İçeriği

E-ticaret sitelerinde kategorilerinizi güçlendirmek ve arama motorlarında görünür kılmak için üretilmesi gereken içerik türüdür. Satış da olan ürünlerinizin kategori linklerinin arama motoru tarafından desteklendiğini görmek, müşterilerinize daha çok seçenek sunmanız ve alımı tetikleyici daha çok sonuç göstermeniz anlamına gelir.

Ürün İçeriği

Ürünlerin özellikleri daha çok hedef kitlenize hitap etmelidir ancak bir yandan da arama motorlarının algoritmasına da uygun olmalıdır. Arama motoru algoritmasına uygun olmayan ürünler daha alt sayfalarda gösterilir ya da hiç gösterilmez. Hem arama motoru algoritmasına hem de müşteri beklentilerine uygun bir ürün içeriği müşteriyi harekete geçirecektir.

Blog İçeriği

Sektörünüz ile ilgili çok aranan konu ve anahtar kelimelerde içerikler ile müşteri kitlenizi web sitenize yönlendirip, kullanıcı trafiğini artırarak potansiyel müşteriye dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu içerikler ile ürün/hizmet ve kategorilerinizi güçlendirebilirsiniz.

İçerik Üretim Süreci

  1. Anahtar Kelime Araştırması ve Rakip Analizi
  2. Planlama ve Üretim Süreci
  3. Revizyon
  4. Yayınlama